نقش هیروهای دوتا ۲ – قسمت اول

مدیریت ۱۸ / ۰۱ / ۱۳۹۷ آموزش ها
نقش هیروهای دوتا 2
نقش هیروهای دوتا ۲ – قسمت اول

نقش هیروهای دوتا ۲ : هیروهای Dota 2 بر اساس نقش های خود انتخاب میشوند و در جریان کلی و روند اصلی بازی بر اساس آیتم ها و لول های خود که انتخاب میکنند می توانند نقش بسیار مهمی را ایفا کنند.

در ابتدا به سه نقش اصلی (Offlaner ، Supporter ، Carrier) میتوان اشاره کرد که به ندرت نقش دیگری (Jungler) به چشم میخورد و هر کدام این نقش ها زیر نقش های مخصوص به خورد را دارند.

 

دسته بندی نقش هیروهای دوتا ۲ :

نقش های رسمی : Carry ، Disabler ، Lane Support ، Initiator ، Jungler ، Support ، Durable ، Nuker ، Pusher ، Escape

نقش های غیر رسمی : Hard Carry ، Semi Carry ، Ganker ، Roamer ، Offlaner


Carry

این هیرو ها باید فقط گلد جمع کنند و آیتم بیاورند به وسیله اتک آخر دادن هیرو ها ، یونیت ها ، فارم کردن و ساپورت ها معمولا کمک دست این هیرو ها هستند. این هیروها به دلیل داشتن قدرت های خاص (Ability) با آوردن آیتم های خوب می توانند در آخر بازی Late Game بازی را بدست بگیرند.
(هیروهایی مانند : Anti Mage ، Chaos Knight)

 

Disabler

این هیرو ها معمولا از گروه Support ها هستن که میتوانند هیرو های دشمن را ناتوان کنند ، مانند  Bash ، Stun ، Mute ، Silence ، Hex و … .
(هیروهایی مانند : Shadow Shaman ، Bane)

 

Lane Support و Support

این هیرو ها تلاش کمتری برای جمع آوری گلد میکنند و نقش آن ها کمک کردن به تیم مخصوصا هیرو های Carry می باشد. هیرو هایی هستند که در لاین ها به هیرو های Carry کمک میکنند تا بهتر یونیت بزنند و دشمن را به راحتی بکشد معمولا دارای Spell هایی مانند : Swap ، Hex ، Heal ، Stun هستند.
(هیروهایی مانند : Earthshaker ، Omni Knight ، Lion ، Shadow Demon )

 

Initiator

هیرو هایی هستند که از همون اول بازی با قدرت اثر محیطی (AOE) جنگ بازی را شروع میکنند ، که دشمن تا حد زیادی تحت فشار قرار میگیرد و نمیتواند به راحتی گلد در بیاورد.
(هیرو هایی مانند :Admiral ، CLockwerk ، Enigma ، Void ، TideHunter)

 

Jungler

این هیرو ها در اوایل بازی راحت تر از نقش های دیگر میتوانند فارم کنند و هدف آن ها جمع آوری گلد ، آیتم و بالا بردن سطح لول خود است .
(هیروهایی مانند : Chen ، Enigma ، Enchantress ، Lone Druid ، Lycan)

 

Durable

این هیرو ها از دسته Tank ها می باشند و به راحتی کشته نمیشوند. این نقش ها HP (سطح سلامتی) بالایی را دارند ، نسبت به بقیه هیروها بازیابی HP بالاتری دارند و کمتر آسیب میبینند.
(هیروهایی مانند : Ursa ، Wraith King ، Lifestealer ، Night Stalker)

 

Nuker

این هیرو ها دارای قدرت مجیکال اسپل بالایی هستند و با Spell های خود آسیب خیلی زیادی به هیرو های حریف وارد می کند. این هیرو ها نقش زیادی در Push دادن دارند و در تیم های گروهی تاثیر بالایی دارند.
(هیروهایی مانند : Tinker ، Tiny ، Lina ، Zeus)

 

 

خب در این قسمت ما به نقش های ( Durable ، Nuker ، Disabler ، Carry ، Jungler ، Initiator ، Lane Support و Support ) پرداختیم . در قسمت دوم بقیه نقش ها توضیح داده میشود.

آموزش قسمت دوم نقش هیرو های دوتا ۲

بخش نظرات

دیدگاه شما

  • - نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد
  • - نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد
  • - نظراتی که شمال توهین ، تهمت و یا افترا باشند منتشر نخواهند شد